دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 • آموزش
 • پژوهش
 • کار گروه های مرکز
 • کمیته تحقیقات دانشجویی
 • امکانات و تجهیزات مرکز

تاریخجه
چشم انداز
اهداف
هسته های پژوهشی

اولین نشست ریاست محترم دانشگاه با دانشجویان تحصیلات تکمیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ | 
اولین نشست ریاست دانشگاه با دانشجویان تحصیلات تکمیلی  توسط کانون مشاوران جوان  دانشگاه شامگاه دوشنبه ۱۶ بهمن ماه در مرکز همایش های رازی برگزار شد.
 

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ اولین نشست هم اندیشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با دکتر ناصری پور رییس دانشگاه و معاونین به همت کانون مجد  در روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه برگزار گردید. در ابتدا دکتر جامعی سرپرست کانون مشاوران جوان دانشگاه در خصوص تشکیل این  مرکز  ،آیین نامه ، ساختار و تصویب در شورای دانشگاه سخنرانی کرد. ایشان هدف از تشکیل این کانون را جمع آوری  و ساماندهی  ایده های دانشجویان در راستای تحقق اهداف دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم برشمرد. سرپرست کانون مشاوران جوان دانشگاه  از کانون مجد به عنوان کرسی آزاد اندیشی و اتاق فکر دانشجویان یاد کرد.
 

 
دکتر ناصری پور  ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست صمیمانه عنوان کرد: در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم ، شک ندارم که شما دانشجویان بازوی توانمند ما هستید  و با کمک شما می توانیم قدمهای مثبت برداریم. رییس دانشگاه بیان کرد: هدف اصلی در دانشگاه نسل سوم ایجاد ارزش ، کارآفرینی و خلق ثروت است و به همین منظور باید تغییر نگرش و  مدیریت صورت پذیرد، همچنین بازنگری در قوانین و مقررات ، تقویت ساختار پژوهشکده ها ، بین المللی شدن ، توسعه زیر ساختها و افزایش مشارکت مردمی از دیگر اقدامات لازم در این مسیر می باشد. وی توجه به اخلاق پزشکی و حرفه گرایی را جزء مولفه های اصلی دانشگاه معرفی کرد و افزود: دانشجویان به عنوان سرمایه های اصلی باعث افتخار دانشگاه می باشند و ماهم با همکاری معاونین مختلف تمام تلاش خود را در جهت حل مشکلات و  مسائل دانشجویان بکار می گیریم تا شاهد پیشرفت در سطح دانشگاه باشیم.
 

 
گفتنی است جلسه پنل پرسش و پاسخ با حضور  رییس و معاونین دانشگاه ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی  تشکیل شد و در مورد مسائل آموزشی ، پژوهشی و رفاهی دانشجویان بحث و تبادل نظر شد.

 

 
در این نشست ، چند نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی  به عنوان نماینده سایر دانشجویان  پیشنهادات و راهکارهای خود را به سمع و نظر مسئولین دانشگاه رساندند که اهم آن به شرح ذیل است:
 1. تقویت بخش علوم پایه و بالینی  و تشکیل جلسات با دانشگاههای فنی برای ایجاد رشته های بین رشته ای
 2. توجه به نیروی انسانی ، منابع مالی ، زیر ساختهای فیزیکی و بازنگری قوانین و مقررات در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم
 3. بازبینی در آیین نامه ها ، ساختارها و برنامه های آموزشی  و ساماندهی کلاس های آموزشی
 4. ایجاد انگیزه در میان اساتید و دانشجویان و تقویت تعاملات سازنده بین آنها
 5. ایجاد تیم اجرایی همسو با نگرش ریاست دانشگاه
 6. توجه به توسعه تعاملات و همکاری بین گروههای مختلف آموزشی
 7. بازنگری در خصوص گذراندن دوره های کارآمموزی دانشجویان PHD
 8. تامین امکانات رفاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی
 9. افزایش ساعت کار آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی تابعه دانشگاه
 10. تامین اعتبارات لازم برای انجام طرحهای پژوهشی


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 445 بار   |   دفعات چاپ: 44 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر